اشک‌های مادر رونالدو

  1. رضا محمدیان
  2. عکس و مکث
  3. اشک‌های مادر رونالدو

مسابقات جام ملت‌های اروپا این روزها با هیجان و جذابیت بالایی دنبال می‌شود. این مسابقات سرشار از قاب‌های تماشایی است که می‌توان برای هر کدام پستی طراحی کرد. اما داستانی که دیشب برای رونالدو رخ داد شاید ماندگارترین قاب مسابقات بود. کریستیانو رونالدو قهرمان همیشگی مردم پرتغال بعد از از دست دادن ضربه پنالتی خود ناگهان فرو ریخت. ماریا دوس سانتوس مادر رونالدو نیز غم فرزندش را تحمل نکرد و روی سکوها به گریه افتاد!

گریه مادر رونالدو

مسابقات یورو 2024 برای رونالدو آنچنان که او انتظار داشت، به خوبی پیش نرفت. در سه بازی مرحله گروهی رونالدو در به ثمر رساندن حتی یک گل ناکام ماند. اما داستان دیشب می‌توانست پایان زندگی فوتبالی رونالدو در تیم ملی پرتغال باشد. در حالی که پرتغال با یک نمایش مایوس کننده در وقت قانونی برابر اسلوونی به تساوی بدون گل دست یافته بود، در وقت اضافه صاحب ضربه پنالتی شد. مطابق انتظار اسطوره و کاپیتان تیم پشت ضربه ایستاد. همه از رونالدو گل می‌خواستند. مادرش نیز از روی سکوها چشم به پای او دوخته بود و منتظر بود پسرش مثل همیشه در نقش قهرمان داستان پرتغال ظاهر شود!

اما دستان بلند اوبلاک دروازه‌بان بلندآوازه اسلوونی رونالدو را ناکام گذاشت تا او ناامیدانه بغض کند. مادرش نیز بر روی سکوها با مشاهده بغض فرزندش به گریه افتاد!

مادر رونالدو برای پسرش گریه می‌کند
گریه مادر رونالدو در بازی پرتغال اسلوونی

او در میان جمع بود غرورم نمی‌گذاشت
در خلوت نشستم و تنها گریستم

علی مقدم (عاصی خراسانی)

ارتباط عاطفی رونالدو و مادرش ریشه در دوران کودکی او دارد. زمانی که ماریا دوس سانتوس که آن زمان زن جوانی بود در خانه‌های مردم کار می‌کرد تا با درآمدش برای کریستیانو کودک کفش فوتبال بخرد. اگر حمایت‌های مادر او نبود او هیچگاه به این درجه از شهرت و اعتبار نمی‌رسید.

در سالیان اخیر ماریا دوس سانتوس عادت کرده بود که همواره به پسرش افتخار کند. اما قصه دیشب با همیشه تفاوت داشت. بازی پرتغال و اسلوونی در مرحله یک هشتم نهایی یورو 2024 گره خورده بود و در 90 دقیقه تلاش دو تیم نتیجه‌ای در برنداشت. اما در وقت اضافه پرتغال صاحب ضربه پنالتی شد. رونالدو با اعتمادبه‌نفس فراوان پشت ضربه پنالتی ایستاد. چشم تمام ملت پرتغال مثل همیشه به پای او دوخته شده بود. اما اوبلاک با دستان بلندش و با همراهی تیرک دروازه ضربه فوق ستاره را مهار کرد.

مهار پنالتی رونالدو توسط اوبلاک
مهار پنالتی رونالدو توسط اوبلاک

بعد از این ضربه رونالدو بغض ممتدی داشت و چشمانش بارانی شد. همه تیم می‌خواستند به او دلداری بدهند. همه ملت پرتغال مانند مادر او به گریه افتادند. هیچ کس نمی‌خواست رونالدو بزرگ بازنده این میدان باشد.

بازی در 120 دقیقه صفر – صفر به پایان رسید. در ضربات پنالتی بار دیگر رونالدو با اوبلاک روبه‌رو شد. رونالدو می‌خواست اشتباهش را جبران کند پس به عنوان پنالتی‌زن اول تیمش پشت توپ قرار گرفت. اوبلاک هم می‌خواست قهرمان بزرگ این داستان باشد. ملت پرتغال بار دیگر چشم به ساق‌های فوق‌ستاره‌اش دوخته بود. اما این بار رونالدو توانست از اوبلاک یک مغلوب بسازد. در ضربات بعدی هم با درخشش دیگو کاستا دروازه‌بان پرتغال بازیکنان اسلوونی ناکام ماندند تا این اتفاق تلخ برای رونالدو تبدیل به خاطره‌ای تلخ نشود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *