نکاتی درباره همستر کمبت

  1. رضا محمدیان
  2. خاطرات
  3. نکاتی درباره همستر کمبت

6 فروردین 1403 یک بازی کریپتویی به نام همستر کمبت عرضه گردید. اکثر افرادی که این روزها به شدت درگیر این بازی هستند، احتمالا تا یک ماه نخست راه‌اندازی آن حتی اسم این بازی را نشنیده بودند. اما از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد روند آشنایی ایرانیان با بازی همستر شتاب گرفت. سودای به دست آوردن پول با تپ تپ کردن روی صفحه موبایل همچنان هیجان انگیز است. امروز می‌خواهیم چند نکته درباره این بازی بنویسم.

بازی همستر کمبت

ابتدا خدمتتان عرض کنم که بررسی بازی همستر کمبت یک امر تخصصی است و من به هیچ وجه فرد مناسبی در این زمینه نیستم. این نوشته بیشتر بازگویی چند خاطره درباره این بازی است و در دل آن تحلیل‌هایی نیز انجام خواهد شد.

اوایل خرداد یکی از بچه‌های پشتیبانی شرکت در حالیکه که با چند انگشت به صورت همزمان بر روی صفحه گوشی کلیک می‌کرد، به سراغم آمد. لازم است بدانید که من در محیط‌های کاری همواره با همکاران خدمات و پشتیبانی ارتباط خوبی داشتم. ظاهرا صبح یکی از دوستان دیگر بخش خدمات برایش بازی را نصب کرده بود. سکه‌هایش را با کلیک کردن به 28 هزار رسانده بود. طراحی صفحه بازی در نگاه اول توجه مرا جلب کرد. سپس او نیز برای من کد دعوتش را فرستاد تا من هم به بازی بپیوندم و چند سکه‌ای گیر او بیاید.

زمانی که وارد ربات بازی شدم کاراکتر همستر در مرکز صفحه توجهم را جلب کرد. به نظر من هوشمندی طراحان بازی از همین مرحله قابل درک است.

همستر کامبت
همستر کامبت

اما جالب تر از طراحی ظاهری، تجربه کاربری این بازی است. هر کاربر ابتدا روی افزایش سکه‌هایش در بازی تمرکز می‌کند. در این بازی چهار روش اصلی برای جمع‌آوری سکه وجود دارد. مشهورترین و ساده‌ترین روش همان تپ تپ کردن روی صفحه گوشی است که البته آورده کمی برای بازیکن در پی دارد. دومین روش استفاده از کد مورس است. هر شب یک کلمه مرتبط با بازی اعلام می‌شود که کاربر باید آن را به صورت کد مورس تایپ کند تا 1 میلیون سکه کسب کند. روش دوم بهبود Profit کاربر است. اما profit چیست و چگونه می‌توانیم آن را بهبود دهیم؟

Profit یا بهره پایدارترین روش افزایش سکه در بازی است. در بخشی از بازی کارت‌هایی وجود دارد که بازیکنان با پرداخت سکه ابتدا آن را خریداری کرده و سپس سطح یا (level) آن را افزایش می‌دهند. خرید این کارت‌ها باعث می‌شود تا در هر ساعت متناسب با ویژگی آن کارت به صورت ثابت تعداد مشخصی سکه به حساب کاربر افزوده شود. قیمت هر کارت و روند افزایش پروفیت آن متفاوت است. بر این اساس بازیکن باید برای افزایش پروفیت خود کارت‌هایی را انتخاب کند که ارزنده‌تر هستند. توجه کنید که کارت‌های بازی دارای مفاهیم مهمی هستند.

در نهایت می‌توان با خرید کارت‌های Daily Combo نیز می‌توان در روز 5 میلیون سکه دریافت کرد. برای برخورداری از امتیاز این بخش نیز لازم است سه کارت آن روز را شناسایی و خریداری نمایید.

نمونه DAILY COMBO در همستر کامبت
نمونه DAILY COMBO در بازی همستر کامبت

چه قاب زیبایی! آدم دلش می‌خواهد هر روز تولدش باشد و بسی پیامک شسته رفته دریافت کند. در بین تمام پیامک‌هایی که دریافت کردم، متن بانک مسکن بیشتر به دلم نشست. یک مجموعه هم ظاهرا پیامک تولد بانک ملت را کپی برداری کرده است! اصطلاح بانک اقتصاد نوین در ابتدای پیام تحت عنوان “رضا محمدیان عزیز” را نیز بسی دوست داشتم.

اما نقاشی باران تنها نقاشی روز تولدم نبود. امین عزیز (یکی از دوستان خوبم) نیز بر روی تخته وایت‌بردم طرحی برای تولدم اجرا کرده بود. البته تخته من ماجراها دارد. بگذارید همین‌جا ماجرای تخته‌ام را برایتان تعریف کنم. روز 11 اردیبهشت یکی از همکارانم در گوشه پایین سمت چپ تخته‌ام برایم تصویر یک گاو بامزه را نقاشی کرد. من نیز پس از آن میمونی در کنار گاو کشیدم تا گاو بامزه تنها نباشد. سایر همکارانم نیز به این روند ادامه دادند. کم‌کم قسمت زیرین تخته وایت‌بردم به یک باغ وحش زیبا تبدیل شد. اما روز شنبه 22 اردیبهشت به طور جالبی غافلگیر شدم. امین طرح جذابی با محوریت تولدم به تخته افزوده بود. این طرح زیبا را همراه با باغ وحش کوچک من تماشا کنید:

باغ وحش نقاشی رضا محمدیان
تخته نقاشی رضا محمدیان

چقدر طراحی دوستانم را دوست دارم. باغ وحش کوچک من به یکی از دلخوشی‌های من در محیط کار تبدیل شده است. هر وقت تابلو نقاشی‌های دوستانم را می‌بینم سرشار از انرژی می‌شوم.

در شرکت یک رسم نیکوی دیگر نیز داریم. یک روز در هر ماه مشخص شده تا در یک دورهمی صمیمی از متولدین آن ماه تقدیر شود و هدیه‌ای نیز به آنها اهدا شود. این دورهمی در اردیبهشت ماه دقیقا در روز تولد من برگزار گردید. قائم مقام مجموعه ظهر از من خواست تا در مراسم چند دقیقه صحبت کنم. من نیز بحث تولد دوم را در آثار مولانا تشریح کردم. این بحث نخستین بار توسط مدیرعامل مجموعه مطرح شده بود. از جنس موضوعاتی است که می‌تواند انسان را به مسیر درست هدایت کند. شاید به زودی و در فرصتی سخنانم در آن مراسم را با شما نیز به اشتراک بگذارم.

در ایام زادروزم همسرم نیز مانند همیشه تلاش زیادی داشت تا حالم خوش باشد. وجود او هدیه ارزشمندی است که هر روزم را شیرین می‌سازد. در پایان از همه عزیزانی که تلاش کردند با اهدای هدیه یا صرفا یک پیام حالم را بهتر سازند، بی‌نهایت سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقاشی‌هایی به مناسبت تولد رضا محمدیان
خاطرات
رضا محمدیان
تولد 32 سالگی

باز هم اردیبهشت زیبای دیگری را تجربه می‌کنم. ماهی که شاید به سبب قرارگیری زادروزم در آن برایم خاص‌تر شده است. ماهی که طبیعت در

ادامه مطلب »
رضا محمدیان اسفند 1402
خاطرات
رضا محمدیان
جشن پایان سال در محل کار

اغلب مجموعه‌های کاری در اواخر سال تلاش می‌کنند تا از همکاران خود به نحوی تجلیل نمایند. برگزاری جشنی مختصر، ارائه یادبود و بسته‌های خاص نوروزی

ادامه مطلب »